Для постраждалих від війни









Отримання статусу "Дитина війни"

















Психологи розповіли, як подолати психологічні наслідки "вимушеної міграції"

За даними ООН, понад 23% українців (або 9,8 мільйона людей) станом на 18 березня 2022 року були вимушені покинути свої домівки через війну в Україні, і за словами "вимушена міграція", "біженець" чи "переселенець" ховаються певні психологічні небезпеки.

Про це йдеться в телеграм-каналі "Психологічна підтримка".

Відчуття втрати

  • втрата землі, де ви народилися і виросли, невпевненість та незнання, коли (і чи) ви зможете повернутися. Его людини формується з рідною землею та її культурою. Зараз вас цього насильницьки позбавили;
  • ті, хто втратив своїх близьких, роботу, соціальний статус, домашніх тварин або цінні сімейні реліквії рано чи пізно зіткнуться з почуттями, пов’язаними з цими втратами. Дозвольте собі пережити ці почуття, якими б вони не були;
  • як тільки ви задовольните базові  потреби: житло, харчування та безпеку, першочерговим завданням має стати – психологічна підтримка.

Втрата приналежності

  • Під час війни не лише земля, а й культура під загрозою, це призводить до втрати почуття приналежності до чогось більшого. Породжує відчуття ізоляції та самотності;
  • крім того, втрата звичаїв і традицій, які становлять частину ідентичності, може зруйнувати внутрішню єдність, здатність залишатись самим собою; 
  • залежно від кількості мігрантів, приймаюче суспільство теж може відчувати, що його мова та його культура, у певному сенсі, знаходяться під загрозою; 
  • пам'ятайте: це нормальний стан речей. Інтеграція не обов’язково означає втрату власної ідентичності. Ніхто у вас не в змозі забрати того/ту, ким ви є;
  • зберігайте свої цінності, але й вивчайте основні елементи культури приймаючої країни, такі як мова, манери, звичаї та традиції;
  • застосовуйте ці знання у взаємодії з місцевими, так ви зможете легше адаптуватися. Люди бояться невідомого і страх затьмарює наше раціональне мислення.

Відчуття провини

  • якщо ви залишили своїх родичів або втратили близьких у конфлікті, ви можете відчувати провину лише тому, що вижили; 
  • у глибині душі можете відчувати сором і провину за те, що ефективно рухаєтесь далі, коли родичі померли або залишилися, це лише створює бар'єри в адаптації.
  • біль можна усунути лише після того, як його пережили, як і будь-яку іншу емоцію. Зверніться за психологічною допомогою, інакше ці травми продовжуватимуть проникати в наступні покоління.

"Ви можете не усвідомлювати, що зіткнулися з однією або кількома з вищезгаданих проблем. Ваш внутрішній стрес може проявлятися у депресії, посттравматичних стресових розладах, психосоматичних скаргах, тривожності, розладах сну, домашньому насильстві або проблемах з управлінням гнівом. Навіть через десятиліття після міграції можна побачити її вплив на людей", – коментують психологи.

При цьому експерти наголошують, що у всіх випадках необхідна професійна підтримка, адже знайти спосіб зцілення можна лише зіткнувшись зі своїм болем.

Щоб отримати безкоштовну конфіденційну онлайн консультацію психолога або психотерапевта, українцям пропонують коротко описати свій запит і залишити заявку на сайті tellme.com.ua.


Виплати переселенцям: грошова допомога на дітей в Україні та за кордоном

Втрачене житло та робота — лише кілька з катастрофічних наслідків війни для тих, хто був змушений виїхати. Особливо з маленькими дітьми. Через це уряди України та інших країн впроваджують програми економічної підтримки для батьків. На яку допомогу на дітей можна розраховувати родинам в Україні? У якому розмірі надають допомогу за кордоном? Склали покрокову інструкцію, як отримати грошову допомогу в Україні.


Як отримати грошову допомогу в Україні?

Внутрішньо переміщеним особам в Україні можна отримати щомісячну допомогу в розмірі 2000 гривень для дорослого і 3000 гривень для дитини. Виплати будуть відбуватися щомісяця з моменту звернення, а також протягом місяця після припинення воєнного стану.

Для того щоб отримати допомогу, необхідно:

стати на облік як внутрішньо переміщена особа. Для цього необхідно подати заяву особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади, ЦНАПу. Або ж дистанційно через портал Дія (функція буде доступна з квітня);

отримати довідку про взяття на облік ВПО;

подати заяву вже безпосередньо на виплати. Зробити це можна в той самий спосіб, як і під час становлення на облік.

Отримати виплату можна буде на власний банківський рахунок (за стандартом IBAN), попередньо вказаний у заяві.

Яка грошова допомога передбачена за кордоном?

Грошову допомогу можна отримати і за кордоном. Вона становить від 40 євро і більше залежно від країни. Нижче можна знайти варіанти матеріальної допомоги в низці європейських країн. Вони доступні переважно тим, хто оформив тимчасовий захист.

Зауважимо, що всі країни надають безкоштовний притулок, гуманітарну допомогу, а багато з них — можливість навчатися у школах і медичні послуги. Про це слід дізнаватися окремо в офіційних джерелах.

Польща, Чехія, Латвія

Українці, які приїхали до Польщі після початку війни, зможуть отримати одноразову фінансову допомогу в розмірі 300 злотих (2000 гривень) на особу. Також можна отримати 3500 гривень на утримання дитини за окремою процедурою.

У Чехії громадяни України зможуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 5000 крон (близько 200 євро) на одну особу. Якщо через місяць матеріальне становище особи не покращилось — можна написати заяву і знову отримати 5000 крон. Ця допомога виплачуватиметься не довше, ніж 5 місяців поспіль.

У Латвії українці отримуватимуть 272 євро на дорослого і 190 євро на дитину, щойно вони прибули в країну. Потім щомісячна допомога становитиме 109 євро для першої особи та 76 євро для кожної наступної особи в одному домогосподарстві.

Швейцарія, Греція та Австрія

Швейцарія вирішила надавати спецстатус українцям та членам їхніх сімей. Статус S не надаватимуть тим біженцям, хто вже отримав захист в іншій державі Європейського Союзу. Усі, хто отримає такий статус, зможуть отримувати 1600 доларів від уряду щомісячно. Але одразу зауважимо: Швейцарія вважається однією з найдорожчих країн Європи.

Мешканці державних притулків у Греції отримують 90 євро на місяць. Родина до 7 осіб, яка самостійно шукає житло, зможе отримати до 550 євро на місяць.

В Австрії виплати залежать від того, чи живуть українці в притулку чи самі шукають житло. Тому грошова допомога коливається від 40 до 200 євро на місяць відповідно. Річне забезпечення одягом покривається на суму в 150 євро. А на дітей, які долучаються до навчання, видаються талони у 200 євро на шкільне приладдя. Ті, хто приватно винаймає житло та самостійно забезпечує себе, отримують від 320 до 365 євро на місяць.

Франція, Німеччина та Велика Британія

На території Німеччини протягом перших 18 місяців після отримання тимчасового захисту можна розраховувати на допомогу у 367 євро на місяць. Виплати на дитину становитимуть від 249 до 326 євро на місяць. Варто додати, що перш ніж подати таку заяву, необхідно мати на руках 200 або менше власних євро. У Франції ж виплати становитимуть 6,8 євро на добу. Загалом це трохи більш ніж 6700 гривень на місяць. У Великій Британії прохачі притулку зможуть отримати 170 євро на місяць. Матері з дітьми до 3 років або вагітні жінки зможуть також отримувати 13 євро додатково.

Іспанія, Італія, Португалія

У Португалії грошова допомога українцям становитиме 150 євро на особу щомісяця. В Італії це 75 євро для прохачів притулку. У вищезазначених країнах така допомога розрахована на повнолітніх осіб. Що стосується Іспанії, то там виплати становитимуть 50 євро на особу і 19 євро на дитину щомісяця. Також можна буде відшкодувати по квитанціях мовні курси та громадський транспорт. Надалі держава зможе компенсувати частину оренди приватного житла — від 300 до 500 євро. 









Немає коментарів:

Дописати коментар